PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4978}
7,6 17 497
ocen
7,6 10 1 17497
6,8 12
ocen krytyków
Dekalog VIII
powrót do forum filmu Dekalog VIII

pierdu pierdu

ocenił(a) film na 8

Po scenie z "pierdu, pierdu", nie mogłem się już skupić na filmie;)

BelzeBoobies

Nie zrozumiałam o co chodziło z tym "pierdu-pierdu", jaki sens jest w krzyczeniu przez okno do obcej kobiety "pierdu-pierdu"?

ocenił(a) film na 9
Aurien

myślę, że nie chodziło o "pierdu-pierdu" tylko o zachowanie, o brak empatii i chęci pomocy. O ludzką (polską?) nieżyczliwość.

hejmo

Co jeszcze :)

hejmo

Co jeszcze :)

hejmo

Co jeszcze...

Aurien

Dla mnie to był żart. Widać, że Kieślowski też miał poczucie humoru.

matimat17

No chyba, że tak.

ocenił(a) film na 9
Aurien

z pewnością...

ocenił(a) film na 8
hejmo

zwrociliscie uwage na napis izis na murze (reklama) sprawdzie czego boginią była izyda :)

ocenił(a) film na 7
Mistrzak

Sprawdziłam, ale nie za bardzo rozumiem dalej...Oświecisz?:D

Mistrzak

Też zwróciłam uwagę i też sprawdziłam... i też nie widzę związku z filmem. ;(

ocenił(a) film na 3
BelzeBoobies

dla mnie "pierdu-pierdu" definiuje caly film. co to za kretynski pomysl, zeby przechowywac zydowskie dziecko pod warunkiem posiadania przezen metryki chrztu!? ze niby niemcow obchodzily koscielne papiery!? i od kiedy to do chrztu, zwlaszcza w sytuacji wyjatkowej potrzebni sa rodzice chrzestni? slabo, bardzo slabo... jedno wielkie pierdu-pierdu

ocenił(a) film na 7
opcja

Z rodzicami chrzestnymi się zgodzę, ale papiery potrzebne były. Metryki chrztu właśnie w tym czasie były fałszowane i pomagały.

ocenił(a) film na 8
czarna_maggie

no opiekunka rodzin , a kto nie pomogl zydowce ? rodzina

ocenił(a) film na 10
opcja

Wsteczna metryka chrztu z wykorzystaniem fałszywego polskiego nazwiska. W czasie wojny rzecz dość powszechna.

ocenił(a) film na 10
opcja

Nie pierdu pierdu, tylko nie zrozumiałaś filmu :) Akt chrztu jest potrzebny po to, żeby takie dziecko (i siebie) uchronić przed śmiercią w razie wizyty gestapo.

ocenił(a) film na 6
BelzeBoobies

Ten facet zupełnie jakby przeniesiony wstecz z obecnej polskiej rzeczywistości. Taki typowy burok...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones