PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32727}
7,8 40 580
ocen
7,8 10 1 40580
6,7 22
oceny krytyków
Dekalog I
powrót do forum filmu Dekalog I

Obejrzałem Dekalog I (póki co) i jestem w kropce.

SPOILER Gdyby ojciec dzieciaka był wierzący i puścił dzieciaka na samego na lód (bez tych obliczeń) co by to zmieniło? Czy autor chciał tu udowodnić wyższość wiary nad niewiara?

Proszę o sensowne wypowiedzi :P

ocenił(a) film na 9
Debesciak

To film o wierze: w Boga, w człowieka, w rozum. Żadna z tych wiar nie uchroni człowieka przed cierpieniem.

ocenił(a) film na 7
Debesciak

Do mnie seria jako całość nie przemawia. Drażni mnie jakiś natrętny dydaktyzm, nagromadzenie tanich, efekciarskich chwytów jak np. "płacząca" stearyną z przewróconej świecy Matka Boska. Niektóre części Dekalogu świetne, całość bardzo nierówna.

ocenił(a) film na 9
Debesciak

Jak dla mnie to nie jest tylko film dla wierzących. Większość z przykazań pomaga nam lepiej żyć, nawet jeśli jesteśmy ateistami. Nie zabijaj, nie kradnij...Filmy te pokazują konsekwencje pewnych czynów i to jest ważne.

Debesciak

Winny jest Norek który od paru dni palił tam ognisko. Cząsteczki powietrza i ziemi reakcją łańcuchową przekazywały sobie ciepło i to ociepliło lód do tego stopnia, że się zapadł pod tym chłopcem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones