PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4979}
8,1 25 188
ocen
8,1 10 1 25188
7,6 18
ocen krytyków
Dekalog X
powrót do forum filmu Dekalog X

Ciekawy jestem dlaczego nie było Artura Barcisia w tej jednej tylko części? Myślę, że doskonale by pasował w przedostatniej scenie kiedy obaj bracia zdali sobie sprawę, że wzajemne oskarżenia nie mają sensu. Czy jest na to jakaś odpowiedź?

bunio_87

Barcisia nie było także w części "Nie kradnij"... Też się nad tym zastanawiałam.

jedna_zasada

był :) tylko mało kto go zauważył

tsgna

Na końcu, kulejący, wysiadający z pociągu ?

jedna_zasada

z tego co pamiętam, to tak, zresztą jest wymieniony w obsadzie filmu na końcu :)

ocenił(a) film na 8
bunio_87

Dzięki wzajemnemu oskarżeniu braci milicja wiedziała, że są czyści. Ale ja mam pytanie co do tego kto ich obrobił, bo nie mam pewności.

ocenił(a) film na 8
Patin77

to jedyny dekalog w którym nie wystapił Barciś a szkoda i dziwne ze na ostatni film z seri postanowili z niego zrezygnować,/
ostatnie sceny w filmie są dośc klarowne i dają do myslenie obroił ich ten kolekcjoner który udawał ze potrzebuje nerki dla chorej córki był w zmowie z tym małolatem z pod szkoły i jeszcze jednym facetem ,a co do psów to mieli takie same jakie miał Artur brat Jerzego, i to pewnie oni tez tego duzego psa podsóneli Arturowi który był troche mało inteligentny ./
jest jeszcze jedna scena która nawiązuje do wcześniejszyych Dekalogów a konkretnie 6-tego, Tomek pracownik poczty gra tam samego siebie .

ocenił(a) film na 5
konrii_2

No i do dziewiątego.

ocenił(a) film na 10
Patin77

Jeszcze by im tego brakowało, że są nieczyści :) Przecież oni byli poszkodowani podwójnie (bez nerki i kolekcji).
Obrobiła ich "mafia znaczkowa" z Henrykiem Bistą (hołd!) na czele, wszyscy byli w zmowie poza braćmi.
Bezdyskusyjnie najlepsza część dekalogu !
Czemu nie było Barcisia? Może jego należałoby spytać. Jeśli on tego nie wie, to już się nie dowiemy.

ocenił(a) film na 7
bunio_87

Też się nad tym zastanawiałam i gdzieś w necie wyczytałam, że Kieślowski go tam nie umieścił, bo jako jedyny film z Dekalogu miał zabarwienie komediowe i postać Barcisia tam po prostu nie pasowała. Film odstaje od reszty, nie negatywnie, jest po prostu inny. Dla mnie był miłym akcentem na koniec całego cyklu.

ocenił(a) film na 9
Margo89_2

Kieslowski byl o to pytany na konferencji w Londynie w 1990 i stwierdzil ze byc moze powinnen go umiescic w 10 z perspektywy czasu, ale nie zrobil tego wowczas tak jak piszesz przez komediowy charakter ostatniej czesci, nie ma go tez w 7 czesci gdyz usunieto go w trakcie montazu (ponoc scena nie byla udana) choc wystepuje w napisach koncowych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones