Krzysztof Kieślowski

8,4
8 419 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Krzysztof Kieślowski

Lubie jego filmy i zamierzam obejrzeć wszystkie, co nie zmienia jednak faktu że ten
naturalizm i ta goła rzeczywistość w jego filmach sa przerażające. Może dlatego, że to
wszystko w jego obrazach jest takie ludzkie i tak dobrze nam znane... Czekam z
niecierpliwością na moment w którym będę mogła obejrzeć krótki film o zabijaniu do
końca..

anulkaa

Gdy przeczytałam tytuł tego tematu od razu w mojej głowie pojawił się obraz mojej nauczycielski z liceum, wspaniałej pani (bez ironii), która gdy dowiedziała się, że nie znamy Kieślowskiego, zdziwiła się bardzo, potem wyśmiała i zwyzywała troszkę, a na koniec przykazała zapoznać się z jego twórczością, z czego później skrzętnie odpytywała. Powszechną reakcją po zajęciach z tą panią były zaledwie trzy słowa: "Boję się jej".
Rzeczywiście, Kieślowski raczej nie przebierał w słowach/ scenach. Sama pamiętam, że gdy oglądałam "Przypadek", a było to moje pierwsze spotkanie z Kieślowskim, sceny erotyczny wydały mi się po prostu... brzydkie. Właśnie takie bezpośrednie, co może stanąć na drodze niejednemu wrażliwemu widzowi, do których najwidoczniej się zaliczasz.
Ja musiałam dojrzeć do tego charakterystycznego ujmowania świata, zwykle brutalnego, i choć na swoim koncie mam zaledwie parę filmów Kieślowskiego, lepiej je rozumiem, a scen z Lindą w przywoływanym obrazie nie nazwałabym już obrzydliwymi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones