Krzysztof Kieślowski

8,4
8 419 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Krzysztof Kieślowski

Filmy a'la Kieślowski

użytkownik usunięty

Piszcie co wam przyjdzie do głowy.Słyszałam np że film 'Cała zima bez ognia' taki jest.Styl Kieślowskiego,poetyka.Gdzie treść góruje nad formą,gdzie namacalnie wyczuwalna jest swoista wrażliwość,gdzie bez patosu i lukru mówi się o rzeczach ważnych.Takie filmy które nie osądzają i oceniają a ''zmuszają do dialogu'' jak to zwykł mawiać.Nie uważacie,że np ''Spragnieni miłości'' czy ''Między słowami'' są takimi filmami?

Kiedyś na Ale Kino! reklamowali film przedstawiając go jako film w stylu Kieślowskiego. Był to film "okna' Niestety nic więcej na ten temat nie mogę powiedzieć bo w końcu nei udało mi siego obejrzeć. Ale tytuł zachowął sie w głowie, jako, że zamiar obejrzenia go pozostał :P

użytkownik usunięty
donZabol

,,Powiększenie,, i ,, Żywot Mateusza ,,


za króki

Zdecydowanie: "Wyśnione życie aniołów".

użytkownik usunięty

Do listy trzeba dodać także : ,,Ucieczke z kina ''Wolność'' ,,

Wydaje mi się, że "21 gramów" lub "Tuż po weselu".
A jeśli chodzi o "Między słowami" to nie ten kierunek. To obraz o samotności (tak większość twierdzi). Dziwnie, ten film mi nie pasuje do opisu tego co szukasz w filmach pana Kieślowskiego.Ale to moje zdanie. Powodzenia.:).

Jeśli "Tuż..." to może z założenia "Things we lost in the fire". Prosty, pomimo wielkich gwiazd w nim grających i teoretycznie komercyjny. Ale mogę się mylić :).

shiness

Styl Kieslowskiego jest jedyny i niepowtarzalny.Naprawde trudno wskazac jakies obrazy,ktore by sie do niego odnosily.Jezeli juz to moze filmy Inarritu,Tykwera.

Adam_Kadmon

Zgadzam sie z Tom2230, Inarritu i Tykwer kreca obecnie nieco podobne co Kieslowski filmy, choc jednak nieco inne no i nie tej samej klasy, bo dla mnie np. 'Krotki film o zabijaniu', 'Dekalog' czy 'Trzy kolory' to sa obrazy poza wszelka inna konkurencja. Opinia subiektywna;)

Thommy

"Senność" Piekorz, ale i tak Kieślowski jest jedyny w swoim rodzaju.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones