Krzysztof Kieślowski

8,4
8 443 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Krzysztof Kieślowski

nr 1 wśród reżyserów! Bogu dzięki!

użytkownik usunięty
Platton

ja dla mnie absolutnie nie zasługuje on na 1 miejsce, choć niewątpliwie lepiej Kieślowski jak Burton

Któż więc, jak nie on?

Platton

Oczywiście ile osób tyle opinii. Nie przepadam za rankingami, a już tym bardziej reżyserów i aktorów. A ten filmwebowski już w ogóle dziwny np. Yash Chopra
wyprzedza Hitchcocka, Scorsese, Tarantino, Innaritu, braci Coen.
A Kieślowski jest świetny, na pewno bardziej zasługuje na numer jeden niż Burton.

użytkownik usunięty
Platton

Hitchcock, Kubrick, Kurosawa, Spielberg, Wilder, Welles i wielu innych... poza tym mam wątpliwości czy aby na pewno Kieślowski jest najlepszym polskim reżyserem, wyżej od niego postawiłbym Polańskiego

Wybór żadnego z tych reżyserów na 1. miejsce by mnie nie obraził, ale wolę Kiśla.

A co do Polańskiego, choć bardzo go lubię i lubię jego filmy, z pewnością się z Tobą nie zgodzę. Nawet nie o to chodzi, że niżej go sobie cenię niż Kieślowskiego, ale nie mogę nazwać go reżyserem POLSKIM. To trochę jak z Conradem - jest pisarzem angielskim, bo też tworzy w takim języku i buduje literaturę angielską. Polański, choć jest skarbem naszego narodu, tworzył kinematografię amerykańską i francuską - w Polsce zrobił raptem jeden i wg mnie akurat niezbyt wybitny film.

Platton

@Manny - ale też chwilowo ani Hitchcock, ani Kubrick czy Spielberg (którego w topie reżyserów w ogóle nie ma - jest, co hańbiące, w producenckim) Burtona nie przeskoczą więc radujmy się, że dobre kino dalej cieszy się na filmwebie jakąś tam popularnością, i to większą niż "mainstreamowe popłuczyny" (choć ja tam nawet Burtona cenię, jako twórcę wysmakowanych filmów rozrywkowych).

Platton

Innej opcji być nie może. Możemy się kłocić o całość kinematografii, ale pod względem samej dokumentalistyki to czysty mistrz !

Zasłużona pozycja.

Platton

Fajnie, że na pierwszym (choć to po części zasługa "patriotycznego" zawyżania oceny). Tylko kto traktuje takie rankingi poważnie? Drugi jest Tim Burton :O a pierwszym filmem jest chyba Skazani na Shawshank :P

jasiu15

Burton drugi, Shawshank pierwszy. Rankingi mas są niepoważne. Ale Kisiel na pierwszym - ok.

Platton

Otwieram stronę top reżyserów i w trakcie ładowania myślę sobie: ta... pewnie Clint na pierwszym miejscu. A tu taka niespodzianka. Cieszę się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones