Krzysztof Kieślowski

8,4
8 442 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Krzysztof Kieślowski

Absolutny, filmowy geniusz. Miał niesamowity talent, inteligencję i pasję. Oglądając jego filmy, widz namacalnie odczuwa, że człowiek ten w stu procentach czuł co kręci...

dejwid_filmweb

co racja to racja. obejrzałem wszystkie jego filmy które można obejrzeć, szkoda że tak mało tego..

dejwid_filmweb

Podpisuję się pod Twoimi słowami obiema rękami! Kieślowski był reżyserskim geniuszem. Szkoda, że nie nakręcił więcej filmów. Ale jeżeli ktoś robi coś tak dobrze jak Kieślowski, to ile by tego nie zrobił, człowiek zawsze będzie pragnął więcej...

Martinho1991

popieram powyższe posty mocno i świadomie :)

gabriel_fw

Mialem szczescie ogladac niektore filmy Kieslowskiego w kinie po kilka razy. Filmy tego rezysera mialy duzy wplyw na moje zycie. I nie mowie tylko o tak oczywistych kwestiach jak moje wartosci, postawy etc. ktore zostaly przez te filmy w pewien sposob uksztaltowane. Tuz po smierci Kieslowskiego przystepowalem do matury. Na ustnej wylosowalem pytanie o ulubiony film. Gdy zaczalem mowic o filmach Kieslowskiego okazalo sie, ze corka jednej z nauczycielek znala go osobiscie. I w ten oto sposob jeden z najwazniejszych egzaminow w moim zyciu zamienil sie w ciekawa rozmowe. Duzo nauczylem sie podczas tej rozmowy o czlowieku, ktorego cenie.

Chcialoby sie zacytowac z Szymborskiej (oraz sciezki dzwiekowej do Czerwonego), ze zabawil sie ze mna przypadek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones