Krzysztof Kieślowski

8,4
8 419 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Krzysztof Kieślowski

dlaczego niby pierwszy? nie chcę odpowidzi "bo tak", czy "był wybitnym reżyserem", tylko uzasadnienie! DLACZEGO?

mansonowaa

bo zostawił po sobie wiele zajebistych filmów ;)) ?

mansonowaa

Bo tak głosowali użytkownicy filmwebu.

Loszo

"Film, który można opowiedzieć, to nie jest dobry film."

Reżyser którego można zalety i cudowność racjonalnie wytłumaczyć to nie jest dobry reżyser.
Dziękuję.

interplaygirl

to cytat czy własność prywatna?
w każdym razie bardzo trafna, nigdy nie da się opowiedzieć Kieślowskiego, przynajmniej ja nie umiem.

nielubiekozucha

cytat:)
Autor: Michelangelo Antonioni.

mansonowaa

Dlaczego pierwszy? Dla każdego najwybitniejszym reżyserem będzie ktoś inny. Po obejrzeniu dwóch filmów Kieślowskiego, powiedziałam sobie, że obejrzę wszystkie. Dlaczego? Teraz ja pytam: bo kogo obchodzą dzisiaj chorzy przykładowo na gruźlicę? Kogo do tego stopnia, aby kręcić o tym film? Mnie to po prostu bardzo dotknęło. Uwielbiam filmy, po których po prostu nie mogę przestać myśleć, nie mogę wyjść z zadumy, refleksji.. I może takich osób jest więcej.

jealouss

według mnie najbardziej empatyczny z wszystkich reżyserów, których filmy oglądałem, w swoich filmach, jak mało kto, pochyla się nad bohaterem ze zrozumieniem i współczuciem

gabriel_fw

Zgadzam się całkowicie.Kieślowski miał niesamowitą empatię.Czuł drugiego człowieka.

mansonowaa

Odpowiedź jest banalna: bo użytkownikom podobają się jego filmy. Swoją drogą - pytanie jest idiotyczne.

mansonowaa

A mnie na ten przykład ciekawi, dlaczego dałaś American Pie 6 10/10?
Za wspaniałe aktorstwo, świetne zdjęcia, czy może wybitną reżyserię?

vic_to_ry

dobra riposta :D

vic_to_ry

Ocena jako ocena mi też wydaje się przesadzona ale nie cierpię gdy ktoś jako ripostę przytacza czyjąś ocenę filmu, która jemu wydaje się śmieszna. American Pie nigdy nie miał wspaniałego aktorstwa, świetnych zdjęć czy wybitnego reżysera jednak dla kogoś z takim poczuciem humoru może być on świetnym filmem w kategorii 'komedia'. Więc : słaba riposta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones