Krzysztof Kieślowski

8,4
8 419 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Krzysztof Kieślowski

dzisiaj 15 rocznica śmierci K.K., a na Filmwebie nic o tym, szkoda...

gabriel_fw

Ci, którzy go kochali i kochają jego twórczość pamiętają :)

pececito

Bo to żadna tania sensacja, nius. Poza tym Kieślowski chyba by tego nie chciał.

duude

nie o sensację tu żadną chodzi , tylko o pamięć

gabriel_fw

Dokładnie, na Filmwebie nie ma żadnej wzmianki, ale na większych polskich portalach internetowych też nic nie widziałem (chyba, że źle patrzyłem). Jednak fani pamiętają i to się liczy. A przy okazji jaką mamy świadomość filmową i przewagę nad innymi, których filmowy gust ogranicza się do tego, co serwują multipleksy!! Jesteśmy w mniejszości i dzielmy się naszą wiedzą z innymi. Pozdrawiam fanów K.K.

FilipHunter

na onecie była solidna wzmianka ze zdjęciami
a jutro z Gazetą Wyborczą wychodzi dokument o Kieślowskim Still alive

gabriel_fw

Była też mowa w DD TVN. Krótki ale bardzo ciekawy reportaż. Film już mam i chcę jak najszybciej obejrzeć.

Pozdrawiam!

użytkownik usunięty
rybka254

a ja nie mogłem w to uwierzyć. krótkie wzmianki, żadnych reminiscencji, pokazów tematycznych.
Nie twierdzę, że Kieślowski miał dużo wspólnego ze Szczecinem. Ale tu przecież nie o to chodzi.
Każdy, kto ma choć krztynę empatii i odkrył jego filmy, musi czuć jakieś zdenerwowanie związane
z brakiem należnego mu miejsca w mediach. pamiętając, co czułem po filmach KK... tym człowiek chce się dzielić.
biegać po ulicy i to krzyczeć.
tym gorzej dla mediów.ponoć w wypożyczalniach DVD w Iranie płyty z jego filmami zajmują poczesne miejsce.
czy naszą kulturę stać na takie milczenie.. widać tak.
kolejny raz okazało się, że misja telewizji publicznej to zarabianie.
tzn stop, przepraszam, puścili w tamtym tygodniu Amatora o DRUGIEJ albo TRZECIEJ w nocy i still alive o północy.
na litość boską.... still alive, które jest też na youtube.
Kiślu zapewne by się nie przejął, ale pomyśleć, że dzieciństwo wielu osób upływa pod znakiem jakiej to melodii,, licencji i rodzinek jakichś ....
Zaiste, smutne to dzieciństwo. puste jakieś takie.

gabriel_fw

http://www.my21.pl/component/content/article/62/1771-krzysztof-kieslowski.html?c ategory=62

Yokichi

dzięki za link i artykuł

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones